Wybierasz laktator? Sprawdź nasze propozycje!

laktator lansinoch Bobomio

Który laktator będzie lepszy, elektryczny czy ręczny? A może w ogóle taki sprzęt nie jest niezbędny? To częste pytania mam, które kompletują wyprawkę i wszystko chciałyby mieć pod ręką, gdy maluch przyjdzie na świat.

Jaki laktator wybrać? To zależy od Twoich potrzeb, stylu życia, organizacji czasu i determinacji. Wystarczy, że zapoznasz się z zasadami działania obydwu rodzajów laktatorów i odpowiesz sobie na kilka podstawowych pytań. Wówczas odpowiedź nasunie się sama.

Laktator elektryczny, a ręczny – różnice

Laktator ręczny zadziała wyłącznie dzięki pracy Twoich rąk. Przykładasz go do piersi, a potem pracujesz dłonią by pompka zasysająca mleko z piersi zaczęła działać. Jeśli chcesz odciągnąć dużo mleka, będziesz musiała się napracować, bo działanie ręcznego laktatora nie jest szybkie. Ale ma on swoje zalety – możesz używać go wszędzie, nie potrzebuje dodatkowego zasilania, jest bardziej cichy i dużo tańszy w porównaniu z elektroniczną wersją.

Elektryczny laktator całą robotę wykona za Ciebie. Wystarczy, że przyłożysz go do piersi, klikniesz „start” i poczekasz na wypełnienie pojemniczka Twoim mlekiem. Tego rodzaju laktatory mają dość zróżnicowane funkcje, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze. Po pierwsze różnią się pod względem zasilania – tylko na prąd, na prąd i na baterie, na prąd, na baterie i ładowarkę samochodową lub telefoniczną. Po drugie, różni je szybkość ściągania – do 30 cykli na minutę (cpm), od 30 do 35 cpm i od 35 do 60 cpm. Po trzecie – w zależności od jakości sprzętu, czyli od ceny, możesz liczyć na ciche lub głośne działanie.

laktator ręczny BobomioJaki laktator wybrać?

Teraz pozostaje odpowiedzieć sobie na pytań. Na początek – po co Ci laktator? Czy chcesz go mieć tylko na wszelki wypadek, gdyby zdarzył się nawał pokarmu albo inny przypadek gdzie trzeba go użyć, albo czy planujesz czasem zostawić malucha pod opieką innej osoby? Jeśli potrzebujesz laktatora do sporadycznego używania, nie inwestuj w elektryczny. Ręczny laktator w zupełności wystarczy.

Jeśli jednak jesteś dość aktywną osobą, która z powodu dziecka nie da się zamknąć w domu, zamierza prowadzić życie towarzyskie, chodzić na fitness lub po prostu szybko wrócić do pracy, elektryczny laktator będzie niezbędny, i to w dodatku najszybszy, jaki znajdziesz.

Elektryczna wersja laktatora przyda Ci się również w sytuacji, gdy Twój maluszek jest wcześniakiem i karmisz go sondą, lub masz bardzo słabą laktację i chcesz ją skutecznie pobudzić.

Nie kupuj od razu

Dobra rada – nie kupuj laktatora przed porodem. Owszem, możesz zorientować się na rynku, sprawdzić ceny i rodzaje, ale poczekaj. Życie pisze różne scenariusze i nie wiadomo, który przyda Ci się bardziej. Ponadto w szpitalu tuż po porodzie możesz wypróbować manualną wersję i sprawdzić, czy dajesz sobie z nią radę. Nie każda mama bowiem potrafi rytmicznie i skutecznie ściągać pokarm z ręcznego laktatora. Musisz też wiedzieć, że są mamy, które ściągają mleko bez pomocy laktatora. Tak tak, robią to ręką wprost do buteleczki. Jeśli wykluczyłaś już zakup laktatora elektrycznego, to może wypróbuj sposób naturalny i w ogóle zrezygnujesz z maszynki?

Poprzedni post

Jedziemy na ferie z niemowlakiem

Nie tylko latem zdarza nam się samochodowa podróż z niemowlakiem. W końcu ferie, to także ... Read more

Następny post

Najlepsze zabawki dla niemowlaka!

Nie jest łatwo opowiadać o zabawkach dla niemowlaka, dla którego najważniejsze w życiu są: mama, ... Read more