Najlepsze zabawki dla niemowlaka!

Nie jest łatwo opowiadać o zabawkach dla niemowlaka, dla którego najważniejsze w życiu są: mama, jedzenie i spanie. Nie w głowie mu wówczas zabawki i rozrywka, gdy zabraknie którejś z tych trzech potrzeb. Mimo to, to właśnie w tym okresie maluch jest wręcz zasypywany prezentami, choć wiele z nich nigdy mu się pewnie nie przyda.

Od kiedy zabawki dla niemowląt będą miały jakikolwiek sens? Można wyposażyć maluszka w górę zabawek już kilka tygodni po urodzeniu, ale żeby podarunek był w miarę trafiony, warto wziąć pod uwagę etapy jego rozwoju. Na początku dziecko widzi przecież bardzo niewyraźnie, nie przekręca główki i nie chwyta w rączkę. Od kiedy i jakie zabawki będą najlepsze dla niemowlaka? Zapraszam do lektury :)

Idealne zabawki dla niemowląt – karuzela do łóżeczka

Noworodek, który nie śpi, leży sobie i obserwuje to, co jest w stanie dojrzeć. A widzi niewiele, bo przecież nie potrafi przekręcić się na bok. Z pewnością zainteresuje go karuzela nad łóżeczko zamontowana w zasięgu jego wzroku, ale nie tuż nad głową. Ponieważ noworodek widzi bardzo niewyraźnie, dostrzega przede wszystkim kontrastowe i intensywne barwy. Pastelowe zabawki w tym okresie właściwie dla niego nie istnieją. Postaraj się by zabawka, którą zamontujesz do obserwacji była naprawdę wyrazista. Na początek idealna będzie karuzela Zoopreme marki Don By Deer z pasiastymi zwierzakami i przyjemną muzyczką. A jeśli często podróżujesz z maluchem, polecam mini karuzelę podróżną Explore&More marki Skip Hop. Różne rodzaje montażu karuzeli dla niemowlaka i bardzo kolorowe barwy sprawiają, że jest to naprawdę praktyczna zabawka dla maluszka.
karuzela nad łożeczko Zoopreme marki Don By Deer
karuzela do łóżeczka Skip Hop

Grzechotki dla niemowląt

Grzechotka dla niemowląt to zabawka, którą przynosi w prezencie większość gości. Swój renesans przeżyje dopiero wówczas, gdy maluszek nauczy się chwytania. Wcześniej możesz spróbować włożyć grzechotkę do dłoni dziecka, które odruchowo ją zaciśnie, albo pokazywać i potrząsać zabawką by zwrócić uwagę malucha. Na początek zaproponuj dziecku jednoelementową grzechotkę. Te bardziej skomplikowane pozostaw na potem. Jako pierwsze grzechotki maluszka polecam drewnianego królika od Plan Toys lub grzechotkę Dumbell Rattle od Bioserie, w 100% wykonaną z roślin.
grzechotka dla dzieci Plan Torys
grzechotka dla niemowląt Bioserie

Zabawki dla 3 miesięcznego dziecka – mata edukacyjna

Wybór maty dla niemowlaka jest dość poważną decyzją. Taki prezent nie kosztuje mało, a jego funkcjonalność jest uwarunkowana możliwościami lokalowymi. Matę z pałąkami warto kupić wówczas, gdy nie trzeba będzie składać jej za każdym razem, bo w rezultacie będzie rzadko używana. Co powinna zawierać mata? Na pierwszym miejscu – kontrastowe kolory. Im bardziej intensywne, tym ciekawsze dla dziecka. Ponadto, im więcej będzie „atrakcji” tym lepiej, ale pamiętaj, że muszą znajdować się zarówno na pałąkach, jak i na samej macie, by maluch leżący na brzuszku także się nie nudził. Wg mnie świetną propozycję maty edukacyjnej ze ścianką ma marka Baby Senses. Wszystkie elementy wykonane są w kontrastowych kolorach czerni, bieli i czerwieni. Na ściance przyczepić można miękką książeczkę ze skupiającymi wzrok obrazkami, która potem może stać się ulubioną zabawką. Drugą ciekawą propozycją jest mata edukacyjna Gymotion Robo od Yookidoo. Ma tyle różnych atrakcji, że nie starczy miejsca by je wszystkie wymienić, przeczytajcie jej opis w naszym sklepie.

Baby Senses Kontrastowa mata edukacyjna ze ścianką

mata edukacyjna dla niemowląt YookidooOd kiedy podawać zabawki dla niemowląt? Trzy opisane wyżej rodzaje zabawek absolutnie wystarczą na pierwsze miesiące życia maluszka. Potem mamy już więcej możliwości. Można podarować dziecku ciekawy gryzak, bardziej skomplikowaną grzechotkę, kostkę lub kocyk sensoryczny albo miękką książeczkę. Te i inne produkty znajdziecie Państwo w naszym sklepie Bobomio.pl

Iza Sowa

Poprzedni post
laktator lansinoch Bobomio

Wybierasz laktator? Sprawdź nasze propozycje!

Który laktator będzie lepszy, elektryczny czy ręczny? A może w ogóle taki sprzęt nie jest ... Read more

Następny post

Po co dziecku leżaczek-bujaczek

Leżaczek bujaczek nie jest obowiązkowy na liście wyprawkowej, ale bardzo przydaje się podczas opieki nad niemowlakiem. W ... Read more