Jedziemy na ferie z niemowlakiem

Nie tylko latem zdarza nam się samochodowa podróż z niemowlakiem. W końcu ferie, to także okres wyjazdowy. Najczęściej wybieramy się wówczas na narty, choć są i tacy, którzy o tej porze roku lubią powdychać Jod znad Bałtyku. Tak czy inaczej, do zimowej podróży z dzieckiem trzeba dobrze się przygotować. Otwierając drzwi samochodu, lub przenosząc dziecko z auta do restauracji nie trudno o szybkie przeziębienie. Sprawdź, co może Ci się przydać podczas takiej wycieczki.

Ma być ciepło, ale nie gorąco

Maluszek, który całą drogę podróżuje niemal w jednej pozycji, powinien mieć zapewnioną wygodną pozycję i przytulne ciepłe okrycie. Jeśli zajdzie potrzeba przeniesienia dziecka razem z fotelikiem do lokalu lub na stację benzynową, czasem cienki kocyk nie wystarczy. Z kolei ubieranie szkraba za każdym razem w gruby śpiworek też może być kłopotliwe. Oto kilka ciekawych propozycji, które mogą rozwiązać ten kłopot.

Śpiworek do fotelika samochodowego, Jollein

Jest miękki i dość ciepły. Kapturek można rozsunąć na płasko by nie zawadzał dziecku pod głową. Również przykrycie całkowicie się rozsuwa. Można je zatem odsunąć i przykryć dziecko lżejszym kocykiem, a gdy zajdzie potrzeba wyjścia na zewnątrz, wszystko sprawnie można zamontować.Otulacz rożek Babynomade Tenderness

Pełni podobną funkcję jak śpiworek Jollein, ale ma jeszcze jeden atut. Można nim ciasno otulić dziecko. Ta opcja sprawdzi się przy noworodkach, które lubią spędzać czas w ciasnym kokonie, a ten będzie dodatkowo bardzo ciepły i przytulny.

Daszek wymienny na fotelik samochodowy, Babys Only

Gdy na zewnątrz wieje silny wiatr lub zacina śnieg, przydatny będzie dodatkowy daszek do fotelika, który uchroni buzię dziecka przed zimnem i opadami.

Atrakcje w samochodzie

Dziecko jadące tyłem do kierunku jazdy, w zasadzie nic ciekawego nie ma w zasięgu wzroku niemal całą drogę. Może powyglądać oczywiście za ono, ale niewiele tam zobaczy. Dlatego tak ważne jest zapewnienie dziecku dodatkowych bodźców, które skupią jego uwagę i zapełnią mu czas. Dobrym rozwiązaniem są kolorowe, jaskrawe zabawki zawieszane na pałąku fotelika. Podczas jazdy będą się ruszać i grzechotać, a złapane w rączkę mogą wydać przyjemny dźwięk.  Oprócz zabawek na pałąk, możesz zadbać też o kolorowe elementy na wprost niego.

  1. Gryzak z piłeczkami stymulującymi, B.Toys
  2. Zabawka do wózka – wesołe podwórko – Jamnik, Skip Hop
  3. Lusterko do samochodu, Benbat
  4. Spiralka Zoopreme, Don By Deer
  5. Zabawka aktywna – Wesołe podwórko. Skip Hop

 

Zdrowy posiłek to podstawa

Zimą apetyt zawsze jest większy. Organizm potrzebuje energii by się ogrzać. O tej porze roku dużo lepsze są rozgrzewające napoje i posiłki, aby dodatkowo nie schładzać ciała. Ciepła herbatka z termosu to podstawa zimowej wyprawy. Również ciepła zupa czy drugie danie dobrze zrobią na żołądku. Podczas gdy dorośli mogą zakupić obiad w lokalu, malucha lepiej karmić domowym jedzeniem. Warto zatem wyposażyć się w niezbędne akcesoria, które pomogą Ci się zorganizować.

  1. Termos na jedzenie, Zoli
  2. Termos Zoo Pszczoła, Skip Hop
  3. Termobutelka Pura Kikki ze smoczkiem, Pura
  4. Opakowanie termoizolacyjne, Beaba
  5. Termos, Lassig

 

Przygotowując się do zimowej wyprawy samochodowej z niemowlakiem nie zapomnij zabrać paszportu, a także dobrzej wyposażonej apteczki i telefonu do pediatry, szczególnie, gdy dziecko ma jakieś przewlekłe dolegliwości. Na wyposażeniu samochodu warto mieć także miłe dla ucha kołysanki, które uspokoją bobasa i ululają go do snu.

 

 

 

Poprzedni post

Pojemnik na mokre chusteczki Bo & Bing, Bebe Jou

Pojemnik na mokre chusteczki Bo & Bing, Bebe Jou Elegancki, podręczny pojemnik na mokre chusteczki marki ... Read more

Następny post
laktator lansinoch Bobomio

Wybierasz laktator? Sprawdź nasze propozycje!

Który laktator będzie lepszy, elektryczny czy ręczny? A może w ogóle taki sprzęt nie jest ... Read more