Wielorazowe pieluszki do pływania – jak wybrać właściwe?

Wielorazowe pieluszki do pływania to ekologiczna alternatywa dla kąpielowych jednorazówek używanych najczęściej na basenie. Takie pieluszki sprawdzają się również w plenerze nad wodą, dlatego zapraszamy do naszego przewodnika, który pozwoli Ci wybrać najbardziej odpowiedni model dla Twojego malucha.

Wielorazowa pieluszka do pływania – jak to działa?

Wielorazowe pieluszki przeznaczone do pływania przypominają majteczki kąpielowe. W przeciwieństwie do zwykłych wielorazówek, wykonane są z nieprzepuszczającego wodę materiału, który zabezpiecza przed wydostaniem się do wody moczu lub kupki niemowlęcia. Do niektórych pieluszek można dokupić dodatkowy wkład – będzie on stanowić dodatkową warstwę chłonną i w razie zabrudzenia wystarczy wymienić tylko „środek” pieluszki.
Różne są materiały, z jakich wykonane są majteczki kąpielowe: warstwa wierzchnia najczęściej to materiał, z którego są szyte „dorosłe” stroje kąpielowe. Wewnętrzne włókna bywają: kokosowe, polieturenowe, bambusowe lub z dzianiny frotte.

Zalety wielorazowych pieluszek do pływania

Podstawową zaletą pieluszki wielorazowej jest… cena. Można zakupić ją w przedziale cenowym od 40 do 60 złotych. Dla porównania – opakowanie pieluszek jednorazowych to zwykle koszt około 2-3 złotych za sztukę. Jednak pieluszka wielorazowa służyć może maluchowi przez kilka miesięcy, a potem jeszcze innym dzieciom. Jeśli chodzisz z dzieckiem na basen średnio raz w tygodniu, to pieluszka do pływania zwróci się już po 3 miesiącach. W okresie wakacyjnym jedna taka pielucha wystarczy na cały sezon, co będzie stanowiło dość dużą oszczędność, zważywszy że dzieciaki kąpią się nad wodą niemal codziennie.

Pieluszki wielorazowe do pływania chronią pupę dziecka przed zabrudzeniami w wodzie i piaskiem, a otoczenie – przed ewentualną zawartością pieluszek.

Pieluszki do pływania – jak wybrać?

Modele pieluszek różnią się od siebie nie tylko kolorowym nadrukiem. Bardzo ważne jest także jej wykończenie – majteczki do pływania powinny być lekkie i nie wchłaniać wody, by pieluszka nie ciągnęła dziecka w dół. Równie istotne są gumeczki, szerokie nie uciskają nóżek i brzucha, a jednocześnie gwarantują dobre trzymanie się majteczek na pupie. Jeśli chcemy, by pieluszka dłużej służyła dziecku – warto wybrać model z napami, regulującymi wielkość.

Popularne modele pieluszek do pływania dla niemowląt

Bambino Mio – majteczki jak kąpielówki

Pieluszka do pływania - Bambino Mio - Navy Polka Dot - Granatowe w Białe Groszki
Modele pieluszek do pływania Bambino Mio przypominają wyglądem dorosłe majtki kąpielowe, a wkładka nie odznacza się zbytnio. Kąpielówki dla dziewczynek posiadają falbanki. Dostępne są też modele przypominające zabudowany strój jednoczęściowy. Pieluszki Bambino Mio są jednoczęściowe, a pieluszki bardzo szybko schną. Te pieluszki zaprojektowane zostały z myślą o wypoczynku na plaży, ale świetnie sprawdzą się także na basenie.

Close Parenst – wygodne majteczki do pływania

Pieluszka do pływania - Kokeshi Doll (Japońskie Laleczki)
Modele pieluszek do pływania od Close Parents bardziej przypominają szorty. Zaopatrzone są w szeroką gumkę w pasie oraz na nogach, gwarantującą, że nic się z pieluszki nie wydostanie. Majteczki są trójwarstwowe: pierwsza – to odporna na plamy tkanina, wkład to polar, chłonący wilgoć, a pomiędzy nimi znajduje się wodoodporna membrana. Do pieluszek dokupić można także specjalne wkłady, choć nie są one konieczne.

Grovia – wodoodporne pieluszki

Pieluszka do pływania - GroVia Swim - Kwiat Winorośli
Majteczki do pływania firmy Grovia najbardziej przypominają zwyczajne pieluchy wielorazowe. Zewnętrzna warstwa to jedna nieprzepuszczający wody poliester TPU, który świetnie sprawdza się w kąpieli. Gumeczki, w jakie wyposażona jest pieluszka, zapobiegają wydostawaniu się nieczystości. Rozmiar pieluszki regulować można za pomocą nap, które ułatwiają także przebieranie na stojąco.

Poprzedni post

Czas kąpieli – jak urozmaicić go zabawkami?

Jeśli masz dziecko, które kocha kąpiel i niezbyt chętnie wychodzi z wody, możesz uważać to ... Read more

Następny post

Wakacyjne inspiracje, czyli co zabrać na urlop z dzieckiem? Cz. 1.

Urlop z małym dzieckiem to z pewnością fantastyczny moment dla całej rodziny, ale nie licz ... Read more