Czas kąpieli – jak urozmaicić go zabawkami?

Jeśli masz dziecko, które kocha kąpiel i niezbyt chętnie wychodzi z wody, możesz uważać to jako szczęście. Jednak wielu rodziców musi zmierzyć się z tym, że ich maluszek nie przepada za wieczorną toaletą, a na widok wanienki zaczyna po prostu płakać.

Metodą na zmianę takiego zachowania mogą być zabawki do kąpieli, które uprzyjemnią ten czas i sprawią, ze dziecko będzie pozytywnie kojarzyć wieczorne mycie. Jakie zabawki wybrać dla dzieci w danym wieku? Zapraszamy do lektury.

Gumowa kaczuszka i stateczek – najpopularniejsze zabawki do kąpieli

Pierwsze zabawki do kąpieli wprowadzić można już w 2-3 miesiącu życia. Gumowa, piszcząca kaczuszka będzie odwracać uwagę malca. Jeśli dziecko płacze, na przykład w czasie mycia główki, zaraz po zakończeniu warto wykorzystać zabawki, które wydają dźwięki. Niemowlę skupi się na nich, zapominając o wielkiej „krzywdzie”, jaka mu się przed chwilą wydarzyła ;) Dobrym rozwiązaniem będą tu właśnie gumowe figurki z piszczałkami. Wybierając je sprawdzaj, czy mają odpowiedni certyfikat dla dzieci poniżej 3 roku życia – maluszek będzie mógł się nimi bawić w późniejszym etapie.

Od 4-5 miesiąca możesz wprowadzać zabawki, które dziecko będzie mogło łapać w rączki. Wystarczy jedna- dwie zabawki w wanience. Maluch pewnie zapatrzy się, jak stateczek albo gumowa zabawka huśtają się na wodzie, będzie wodzić za nimi rączkami i próbować złapać.

gumowa kaczuszka

Kaczuszka do Kąpieli  – Cuddledry

Niemowlę w wieku 5 lub 6 miesięcy zwykle odkrywa, że trzymany przezeń przedmiot, upuszczony do wody, powoduje lekki rozprysk. Z czasem, gdy nauczy się samo siedzieć oraz lepiej koordynować swoje ruchy: chlapanie, wrzucanie zabawek do wody, przyciskanie ich do dna stanie się fascynującą rozrywką.

Od 7 miesiąca życia dziecko coraz lepiej opanowuje chwytanie, staje się bardzo ruchliwe i ciekawskie. To moment, kiedy do kąpieli wprowadzić możesz więcej przedmiotów. Zabawki do kąpieli kupione w tym okresie służyć mogą przez najbliższe kilka lat, przemieniając wieczorny rytuał w okazję do dokazywania.

Poniżej prezentujemy listę zabawek, które dobrze się sprawdzą zarówno dla niemowlęcia, jak i dziecka kilkuletniego.

Zestaw 5 wiaderek do kąpieli od Skip Hop

Wiaderka do wody - wiaderka do kąpieli - Zoo

To zabawka przeznaczona od 9 miesiąca życia. 5 wiaderek gwarantuje duuużo zabawy. Można przelewać wodę z jednego do drugiego, trzy z nich w dnie mają sitka o różnej średnicy dziurek, co sprawia, że stają się świetnym obiektem do obserwacji. Wiaderko z pełnym dnem może służyć także jako kubeczek do spłukiwania wody. Wiaderka można zamówić tu.

Kauczukowe zabawki od Havea

Hevea - Kauczukowe zabawki do kąpieli - Pond Trio

Wykonane z naturalnego kauczuku wesołe zwierzątka: kaczka, żabka i rybka będą doskonałym towarzyszem zabaw dla dziecka w każdym wieku. Zabawki są odlane w całości, dzięki czemu nie ma w nich załamań lub otworków. Jednocześnie malec może brać je do buzi, bez obawy, że je przegryzie. Trzy zwierzątka mogą być np. bohaterami opowieści mamy w trakcie kąpieli lub uczestnikami wyścigu na najszybsze dryfowanie. Produkty można zamówić tu.

Drewniana motorówka od Plan Toys

Drewniana motorówka - zabawka do kąpieli Plan Toys

Zabawka pochodzi z serii PlanWood, którą testowano, trzymając produkty przez 30 dni w wodzie. W tym czasie przedmioty nie straciły swoich właściwości, nie odbarwiły się ani nie napęczniały – są trwałe i bezpieczne. Wesoła motorówka z ludzikiem-sternikiem to świetna opcja do ćwiczenia motoryki niemowlęcia. Dziecko będzie „gonić” łódeczkę, bujającą się na wodzie. Można także „odganiać” motorówkę, wzbudzając fale rączkami. Produkt można zamówić tu.

Trójpak zabawek od Brother Max

Zabawka do kąpieli 3-pak - Brother Max

Zaprojektowane przy współpracy ze specjalistami od sensomotoryki małych dzieci zabawki do kąpieli Brother Max zdecydowanie odróżniają się od propozycji konkurencji. W prezentowanej przez nas opcji znajdują się trzy zabawki: zraszacz „napełnij i myj”, grzechotka „wstrząśnij i myj” oraz twister „rozkręć i myj”. Zabawki posiadają także kropki, pełniące rolę czujnika temperatury – zmieniają kolor, jeśli woda jest za gorąca. Produkty można zamówić tu.

Muzyczne łódki od Boon

Zabawka do kąpieli - Muzyczne Łódki - Boon

Trzy kolorowe łódeczki od firmy Boon zaopatrzone są w gwizdki, które wydają dźwięki, gdy trzyma się na nich rękę. Dla malutkiego dziecka mogą one stanowić wspomniany wyżej „odwracacz” uwagi od mniej przyjemnych aspektów kąpieli, a dla starszych – naprawdę świetną rozrywkę. Łódeczki można też ze sobą łączyć. Produkty można zamówić tu.

Poprzedni post

Urządzamy łóżeczko dla niemowlaka

Kompletowanie wyprawki to jedna z przyjemniejszych czynności związanych z okresem oczekiwania na maluszka. Bardzo ważnym ... Read more

Następny post

Wielorazowe pieluszki do pływania – jak wybrać właściwe?

Wielorazowe pieluszki do pływania to ekologiczna alternatywa dla kąpielowych jednorazówek używanych najczęściej na basenie. Takie ... Read more