Top 5 zabawek dla 4, 5 i 6 latka!

Grudzień to miesiąc wyjątkowy, szczególnie dla dzieci. Niektóre maluchy czekają na św. Mikołaja nawet kilka miesięcy, ale pod koniec roku emocje sięgają zenitu. Gdy rodzice zaczynają rozglądać się w końcu za prezentami, często dochodzą do wniosku, że to wcale nie taka prosta sprawa. Nie ma co ukrywać, że im mniejsze dziecko, tym łatwiej znaleźć ciekawą zabawkę. U sześciolatków często na liście marzeń króluje już tablet, ale i w tym przypadku można znaleźć prezent, który odsunie na dalszy plan komputerowe zachcianki.

Z naszej ogromnej oferty zabawek, nie było łatwo wybrać po 5 najlepszych prezentów dla każdej grupy wiekowej. Na podstawie opinii, naszego doświadczenia i wyników sprzedaży podjęłam jednak próbę i mam nadzieję, że poniższe propozycje będą dla Was wskazówką, czy choćby inspiracją.

Zabawki dla 4 latka – dla chłopca i dziewczynki

Dzieci w tym wieku mają już bardzo ukierunkowane zainteresowania. Warto podpytać malucha, co chciałby dostać od Mikołaja, lub zaproponować mu pomoc w pisaniu listu. Czterolatki zaczynają interesować się konkretnymi tematami i coraz bardziej fascynuje je otaczający świat. Warto zatem rozwijać pierwszą ciekawość swojego szkraba, podsuwając mu wartościowe zabawki. Świetnym prezentem – zabawką dla czterolatka może być także hulajnoga lub rowerek, na którym maluch będzie ćwiczył koordynację i równowagę.

prezent dla 4 latka sklep Bobomio

 

 1. Klocki – Zestaw klocków jeżyki- Dżungla, B.Toys

Klocki jeżyki to doskonała propozycja dla młodych konstruktorów. Są elastyczne, kolorowe i mają nieskończoną ilość kombinacji.

 1. Puzzle Mapa Europy z elementami w kształcie państw (70 elementów), Mudpuppy

To idealny materiał do nauki państw i języków obcych. Puzzle mają kształt poszczególnych państw i obrazki przedstawiające rzeczy dla nich charakterystyczne. Na odwrocie każdego z nich znajduje się nazwa państwa w języku francuskim, hiszpańskim i niemieckim.

 1. Hulajnoga i rowerek 2 w 1, Scootandride

Wystarczy, że wciśniesz guzik i bezpieczny rowerek biegowy przekształci się w dwukołową  hulajnogę. Nie musisz już wybierać lub kupować dwóch sprzętów J

 1. Fortepian Confetti, Janod

Świetnie sprawdzi się, jako pierwszy instrument malucha. Posiada 18 klawiszy, które wydają przyjemne dla ucha, delikatne dźwięki.

 1. Magnetyczna układanka – Świat Mody Magnetibook – Janod

Rozwija kreatywność i wyobraźnię. Zabawa polega na układaniu na planszy magnesów we wzory, które dziecko może dowolnie tworzyć.

Zabawki dla 5 latka

Niektóre pięciolatki znają już litery, a nawet potrafią wykonać pierwsze rachunki dodawania, dlatego chętnie bawią się zabawkami, które tych umiejętności od nich wymagają. Ponadto pięciolatki lubią różnego rodzaju skomplikowane zabawki, do których niezbędna jest kreatywność i myślenie. W wieku pięciu lat pojawia się u dzieci również pojęcie czasu, dlatego warto pomyśleć o ciekawym zegarze lub kalendarzu. Idealne zabawki dla dziewczynki 5 lat to np. pudełko na skarby czy drewniana skarbonka. Poniżej znajdziesz nasze propozycje zabawek dla pięciolatków.

prezent dla 5 latka sklep Bobomio

 

 1. Puzzle obserwacyjne – Szpital, Janod

Łączą naukę z zabawą. Mają 208 elementów, które po ułożeniu przedstawiają szpital. W ramce puzzli znajdują się pojedyncze elementy, które należy odszukać na ułożonym obrazku.

 1. Edukacyjny zegar drewniany – Sowa, Janod

Sowa jest dwustronna, z jednej strony dziecko uczy się dopasowywania godzin do właściwego miejsca na zegarze, z drugiej może malować kredą i zgadywać godziny.

 1. Pudełko na skarby z pozytywką, Goki

Po otwarciu szkatułki baletnica zaczyna tańczyć do pięknej melodii z Jeziora Łabędzi. Przepiękny prezent dla małej damy.

 1. Gra strategiczna Top 10, Janod

Zestaw zawiera 68 kart z wizerunkami różnych zwierząt, z których tworzy się proste równania, tak, by uzyskać sumę 10. To doskonały trening liczenia i świetna zabawa dla całej rodziny.

 1. Gra – cztery w rzędzie, Plan Toys

Pasjonująca gra logiczna dla dwóch osób. Gracze nakładają na zmianę po jednym żetonie tak, aby ułożyć cztery w rzędzie.

Zabawki dla 6 latka

W tym wieku najlepiej inwestować w gry planszowe, które stopniem trudności powoli wkraczają w etap, jaki fascynuje również dorosłych. Sześciolatek potrafi się już skupić, powoli zaczyna przygodę z pisaniem i czytaniem, warto więc zaproponować mu takie rozrywki, które ćwiczą jego pamięć, motorykę i cierpliwość. Wybór zabawek dla sześciolatków jest bardzo duży.

prezent dla 6 latka w sklepie Bobomio

 1. Naklejka ścienna ze 101 magnesami – Świat, Janod

Zestaw składa się z dużych naklejek kontynentów, na których widnieją budowle oraz mieszkańcy charakterystyczni dla danego regionu oraz 101 magnesów przedstawiających zwierzęta tematycznie związane z każdym miejscem, które będą trzymały się na naklejkach.

 1. Zestaw artystyczny – Kreatywny piasek – Bajki, Janod

Zestawy Artystyczne tej marki to idealny prezent dla kreatywnych dzieci lubiących malować, rysować, naklejać i tworzyć – mali twórcy będą bardzo dumni ze swoich dzieł.

 1. Edukacyjna gra planszowa – Było Sobie Życie, Sierra Madre

Bestsellerowa gra planszowa dla wszystkich miłośników serii „Było Sobie Życie” i nie tylko. Emocjonująca rozrywka dla całej rodziny.

 1. Kreatywny domek z mebelkami, Plan Toys

Umeblowany domek dla lalek to marzenie nie tylko dziewczynek. Mogą zamieszkać w nim misie, bohaterowie Star Wars i wiele innych ulubionych postaci waszego szkraba.

 1. Gra zręcznościowa – Ryż po Katońsku, Milaniwood

Wygrywa ten, kto będzie najszybszy i zbierze najbarwniejsze elementy zupy pozostawiając rywala wyłącznie z ziarenkami ryżu.

 

 

Poprzedni post

Silikonowy talerzyk z podkładką 2w1, Troskliwe Misie

Care Bears™ Mat amerykańskiej marki EZPZ (czyt. izipizi) to podkładka i podzielony na cztery komory głęboki ... Read more

Następny post

Najciekawsze zabawki dla noworodków

Jak wybrać zabawkę dla noworodka, który nie wie jeszcze, kim jest św. Mikołaj? Często kupujemy ... Read more