Najciekawsze zabawki dla noworodków

Jak wybrać zabawkę dla noworodka, który nie wie jeszcze, kim jest św. Mikołaj? Często kupujemy wówczas prezent, który bardziej przyda się mamie niż dziecku, bo nie znamy jeszcze gustu maluszka, za to wiemy od rodziców, co by mu się „przydało”… A może jednak, zamiast kocyka, nawilżacza, ubranka czy lampki, postawić na zabawkę, która sprawi radość przede wszystkim dziecku?

Nawet, jeśli obdarowany maluch nie rozumie jeszcze, czym są święta, nie znaczy, że nie powinien dostać prezentu tylko dla niego. A co to może być?

Oto mój subiektywny wybór zabawek dla noworodków.

Najlepsze prezenty dla noworodka

ciekawe zabawki dla noworodków

  1. Oczami Maluszka – Karty, Sierra Madre

To 9 dużych plansz, a na nich 18 czarno-białych ilustracji z elementami koloru żółtego. Będą stymulować rozwój maluszka i z pewnością go zainteresują, bo na początku noworodek widzi głównie kontrasty. Potem sam będzie się nimi bawił, gdyż są wykonane z wysokiej jakości tektury.

  1. Mata Samochodowa – Happy Trip, Baby Senses

To również świetna propozycja, by skupić uwagę noworodka i zainteresować go na dłuższą chwilę. Matę można powiesić także w łóżeczku. Miękkie książeczki da się odczepić i już za kilka miesięcy mogą zostać najlepszym przyjaciele twojego dziecka!

  1. Szumiący Miś Whisbear

Ten miś, szumiąc delikatnie, wpiera noworodki i niemowlaki w spokojnym śnie. Później będzie także służył ich sensorycznemu rozwojowi. Miś czuwa nad śpiącym dzieckiem całą noc i gdy tylko usłyszy płacz, zaczyna wydawać szumiące dźwięki, które uspokajały maluszka, gdy był jeszcze w łonie mamy.

  1. DouDou, pierwsza przytulanka, Lullalove

Mięciutki króliczek do przytulania wykonany z przędzy bambusowej i bawełny. Przenosi zapach Rodziców, dając Maluszkowi poczucie bezpieczeństwa i bliskości! Wystarczy, że sama prześpisz z DouDou jedną lub dwie noce, aby niemowlak wyczuł w przytulance Twój zapach i uspokoił się mając ją przy sobie.

  1. B – Mięciutki termofor przytulanka na bolący brzuszek, Lullalove

To niekwestionowany hit w naszym sklepie! Termofor pomaga na bolący brzuszek i kolki. Jego kolory skupiają uwagę noworodków, a materiał i szeleszczące dodatki będą za kilka miesięcy wspomagać rozwój sensoryczny dziecka. Ta wielofunkcyjna i pożyteczna zabawka wg. mnie powinna znaleźć się na każdej liście wyprawkowej.

Iza Sowa

Poprzedni post

Top 5 zabawek dla 4, 5 i 6 latka!

Grudzień to miesiąc wyjątkowy, szczególnie dla dzieci. Niektóre maluchy czekają na św. Mikołaja nawet kilka ... Read more

Następny post

Wybieramy prezent dla niemowlaka

Niemowlak to już bardzo wdzięczny odbiorca prezentów! Z pewnością nie ma jeszcze pojęcia, dlaczego został ... Read more