Jaki nocnik wybrać? – 4 Praktyczne wskazówki i przegląd najciekawszych propozycji

Gdy maluch wchodzi w etap odpieluchowania, rodzice gorączkowo zaczynają przeglądać ofertę nocników, aby wybrać ten najlepszy, który uwolni ich od ciągłego przewijania. Wybór nocników jest ogromny i trudno tak od razu podjąć decyzję, który najbardziej spodoba się naszemu maluchowi.

Oto cztery wskazówki, które wskażą ci, jaki nocnik wybrać dla swojej pociechy.

Wybór nocnika dla chłopca i dziewczynki – praktyczne wskazówki:

1. Atrakcyjny wygląd nocnika i dodatkowe atrakcje

W tej kwestii musisz zdać się na swoją pociechę. Upewnij się, jaki kolor lubi najbardziej i który bohater jest jej najbliższy. Jeśli wiesz, że Twój maluszek uwielbia elektronikę i jest miłośnikiem grających zabawek wybierz nocnik interaktywny, który z pewnością sprawi mu wiele radości. Są jednak dzieci, które boją się takich atrakcji czy w ogóle nie przywiązują wagi do obrazków. Wówczas wybierz najprostszy nocnik, bo nie warto robić nic na siłę.

2. Odpowiedni kształt

Twoje dziecko może spędzać na nocniku nawet długie godziny, dlatego zadbaj o to by miało wygodnie. Upewnij się, że nocnik nie jest dla niego ani za duży ani za mały. Możesz wybrać wersję z podwyższonym oparciem, a dla starszaka z dodatkową podkładką by nie musiał za nisko kucać. Zwróć też uwagę, czy nocnik posiada zabudowany przód. Dla dziewczynki nie stanowi to żadnej różnicy, ale chłopiec na nocniku bez przedniego zabudowania może siusiać sobie na nóżki lub na podłogę.

3. Antypoślizgowe elementy

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając nocnik? Otóż istotną rolę odgrywają antypoślizgowe elementy. Są ważne ze względu na wygodę i bezpieczeństwo malucha. Nocniki często stoją w łazience na terakocie. Brak antypoślizgowych podkładek sprawi, że nocnik będzie się przesuwał, co może wystraszyć malucha lub doprowadzić do wywrotki, która na długo utkwi mu w pamięci.

4. Praktyczne zastosowanie

Na rynku znajdziesz obecnie nocniki o wielu zastosowaniach. I choć na chwilę obecną wydaje Ci się, że takie funkcje nie będą przydatne, weź pod uwagę fakt, że nocnik będzie towarzyszył Wam kilka, a nawet kilkanaście miesięcy i niejednokrotnie przyda się gdzieś poza domem. Jeśli często wyjeżdżacie poszukaj nocnika turystycznego i składanego, z wymiennymi wkładami lub wygodnej wielofunkcyjnej nakładki na sedes.

Nasze propozycje najlepszych nocników dla dzieci!

Składany nocnik turystyczny Potette

To zupełnie innowacyjny i pomysłowy nocnik dla dziecka, który może towarzyszyć dziecku niemal w każdym miejscu, w którym będzie chciało z niego skorzystać. Dzięki możliwości złożenia go na płasko zmieści się nawet w dużej torbie. Poza domem możesz używać do niego jednorazowych wkładów lub rozłożyć go do funkcji nakładki na sedes. Z kolei w domu wystarczy zamontować silikonową wkładkę wielorazową i sprzęt jest gotowy do „obsługi” malucha.

nocniki Potette

nakładka na sedes dla dziecka Potette

Nocnik Step By Step 3 w 1 Summer

Nocnik Step By Step 3 w 1 Summer rośnie wraz z dzieckiem. Może być niezależnym nocnikiem z klapką, do złudzenia przypominającym sedes albo wygodną nakładką na sedes. W drugiej wersji dolna część nocnika zamienia się w stołeczek, po którym maluch wdrapie się na wysoką muszlę klozetową. Siedzisko nocnika jest mięciutkie i bardzo wygodne. Niezwykle pomysłowe rozwiązanie sprawia, że sprzęt posłuży dziecku do chwili, w której zacznie ono używać sedesu bez żadnej pomocy. Nauka sikania na nocnik Step By Step 3 w 1 Summer będzie dla dziecka czystą przyjemnością.

Nocnik Step by Step 3w1 Summer

Nocnik Beaba z wyjmowanym wkładem

Ponieważ nocnik Beaba jest dość duży i solidny, wyjmowany wkład jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Dzięki temu nie trzeba podnosić i płukać całego nocnika, co może grozić rozlaniem zawartości. Ciekawym rozwiązaniem jest dodatkowa podkładka. Gdy dziecko nieco podrośnie, podkładkę można wygodnie zamontować pod nocnikiem i znacznie go podwyższyć. Taka podkładka może służyć także niezależnie od nocnika, jako stołeczek do zlewu lub schodek do nakładki na sedes.

nocnik z wyjmowanym wkładem BeabaMamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogły Wam odpowiedzieć na to całkiem niełatwe pytanie – jaki nocnik wybrać. Warto wiedzieć, że podstawą sukcesu jest wspólny wybór. Jeśli to możliwe pozwól dziecku wziąć udział w zakupach i wybrać nocnik, który najlepiej przypadnie mu do gustu. Jeśli nie możecie pojechać do sklepu, razem pooglądajcie zdjęcia w komputerze. Rodzice czasem nie zdają sobie sprawy z preferencji swojej pociechy, jej ulubionych kolorów czy nawet bohaterów. Przygotuj strony, na których znajdują się wytypowane przez Ciebie nocniki i daj je do wyboru temu, kto będzie z nich korzystał.

 

Poprzedni post

Ciekawe pomysły na porządek w pokoju dziecka

Pojemniki, pudełeczka, organizery, worki… wszędzie gdzie się pojawią, wprowadzają ład i porządek. Przydają się zawsze ... Read more

Następny post

Rożek dla niemowlaka – opinie naszych Klientek

Podczas snu noworodki lubią mieć ciepło i przytulnie. Dlaczego? Ponieważ mocne otulanie daje im poczucie ... Read more