Akcesoria do jedzenia na spacerze – przegląd najciekawszych propozycji

Spacer z maluchem to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim niezbędny element każdego dnia. Spacery hartują i wzmacniają odporność, wpływają na lepszy sen i większy apetyt. Promienie słoneczne wpływają na produkcję witaminy D, dzięki której prawidłowo rozwijają się kości i zęby. Zanim więc wysmarujesz buzię swojej pociechy kremem z filtrem, pozwól jej pobiegać na słońcu przez kilka minut i skorzystać z naturalnej dawki witaminowej.

Na spacerze niemowlę chłonie również wiedzę o świecie – obserwuje przyrodę i zwierzęta, z zaciekawieniem patrzy na poruszające się samochody i pociągi, oraz spotyka się z dziećmi, nabierając śmiałości w kontaktach z innymi ludźmi.

Spacer z dzieckiem ma mnóstwo zalet, więc jeśli pogoda sprzyja, nie śpiesz się do domu! Dzieci uwielbiają spać w wózku, zatem z odpoczynkiem nie ma problem. Dzięki pomysłowym akcesoriom, również posiłek poza domem nie sprawi Ci już żadnego kłopotu! Bez względu na to, czy planujesz podać ciepły obiadek, deser czy mleko w proszku – teraz możesz zrobić szybko i higienicznie.

Sprawdź, jakie akcesoria do jedzenia mogą przydać Ci się na spacerze.

Termobutelki: ciepłe mleko lub herbatka w parku

Tradycyjne przygotowanie mleka modyfikowanego wymaga kilku czynności, które mogą być nieco kłopotliwe na spacerze. Trzeba odmierzyć sypką porcję mleka i przesypać ją do butelki, a następnie dolać odpowiednią ilość wody we właściwej temperaturze. Z butelką B.Box to zadanie wydaje się dziecinnie proste. Jeszcze w domu do dozownika wsypujesz porcję mleka w proszku, a do butelki wlewasz wymaganą ilość wody. Tuż przed podaniem jednym ruchem montujesz dozownik do butelki z wodą, mieszasz wszystko i gotowe! Aby zachować właściwą temperaturę wody, możesz umieścić butelkę z wodą w opakowaniu termicznym, które utrzyma jej temperaturę nawet kilka godzin.

butelka B.Box
Ciepła woda lub herbatka do picia również nie stanowi problemu. Zarówno podczas zimniejszych jak i bardzo gorących dni świetnie sprawdzi się termobutelka Pura. Nie jest termosem, ale utrzymuje temperaturę na takiej samej zasadzie jak opakowanie termiczne. Różnica polega na tym, że gdy wyjmiesz zwykłą butelkę z opakowania, napój może szybko zmienić swoją temperaturę pod wpływem pogody, a termobutelka może leżeć pod ręką malucha przez cały czas.

termobutelka Pura

Ciepły obiadek w wózku? Z szerokim termosem to możliwe!

Aby podać ciepły obiadek na spacerze, niezastąpiony będzie oczywiście szeroki termos. Ten od Skip Hop jest wykonany ze stali nierdzewnej i utrzymuje temperaturę nawet kilka godzin. Termos wyposażony jest w uchwyt na specjalne sztućce turystyczne, ale na spacer polecamy także sztućce w etui. W każdej chwili możesz wyjąć czystą łyżeczkę z plastikowego pokrowca i schować ją tam po jedzeniu, aby niczego nie pobrudziła.

Termos Skip Hop

Jak podać owoce na spacerze?

A co jeżeli podczas spaceru wypada pora na deser owocowy? Nie zetrzesz przecież owoców na ławce w parku… Możesz zrobić to jednak zrobić jeszcze przed wyjściem z domu, a następnie umieścić przecier w specjalnym podajniku i gotowe. Przed podaniem odkręcasz tylko zakrętkę, a maluch wyciska owoce wprost do buzi. Jeśli sam sobie jeszcze nie radzi, do podajnika możesz przymocować łyżeczkę, na którą wyciśniesz owoce i nakarmisz nimi pociechę. Bez żadnych miseczek i pojemników, higienicznie i bez problemu.

Do tej roli niezastąpiony będzie podajnik do musów Beaba oraz Fill’n Squeeze – zestaw z saszetkami do karmienia dzieci.

Fill'n Squeeze - zestaw z saszetkami do karmienia dzieci

łyżeczka do karmienia dziecka

dziecko trzymające podajnik do musów Beaba
Przekąski na spacerze

Przekąski wydają się najprostsze do podawania podczas spaceru, pod warunkiem, że maluszek panuje już nad swoimi ruchami i potrafi utrzymać pojemniczek z chrupkami czy pokrojonymi owocami. Jeśli jest jeszcze malutki, polecamy zaopatrzyć się kubek niewysypek – nawet, jeśli upadnie na chodnik, przekąski się nie rozsypią i będzie można je nadal zajadać. Kubek niewysypek znajdziesz w ofercie marki Skip Hop, Boon oraz B.Box. Do wyboru i koloru!

skip-hop-snack-cup-owl[4]

Czysto i higienicznie

Na spacerze zawsze jest problem z higieną. Nie ma gdzie umyć rąk przed posiłkiem, jedzenie spada na kocyk lub kurtkę, a zabrudzony śliniak przeszkadza w wózku. Rozwiązaniem tego kłopotu może być podróżny śliniak w saszetce od B.Box. Dość duży nieprzemakalny śliniaczek spakowany jest w pomysłową saszetkę wraz z silikonową łyżeczką. Po rozłożeniu saszetka zamienia się w kieszonkę śliniaka i świetnie zbiera resztki jedzenia. Na koniec posiłku wystarczy wszystko zwinąć z powrotem do saszetki i wyczyścić w domu. Rączki czyścimy oczywiście nawilżanymi chusteczkami. Aby chusteczki były zawsze pod ręką polecamy spakować je w praktyczny plastikowy pojemnik marki Skip Hop i zawiesić na wózeczku w widocznym miejscu.

Podróżny śliniak w saszetceJak widać jedzenie poza domem nie stanowi już większego problemu. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do jedzenia, aby cieszyć się długą zabawą na świeżym powietrzu lub spokojną podróżą w samochodzie.

Poprzedni post

Nocnik fotelik od Babybjorn

Nocnik fotelik - srebrny Nocnik BABYBJORN to jest bardzo funkcjonalny i komfortowy. Ma wysokie oparcie, dlatego ... Read more

Następny post
wózek spacerowy dla malucha

Lekka spacerówka, spacerówka parasolka? Poznaj nasze typy!

Spacerówka powinna być lekka, zwinna i poręczna. Tego zwykle oczekują rodzice, kupując kolejny wózek dla ... Read more