Rożek dla niemowlaka – opinie naszych Klientek

Podczas snu noworodki lubią mieć ciepło i przytulnie. Dlaczego? Ponieważ mocne otulanie daje im poczucie bezpieczeństwa i zbliża do warunków, jakie miały w łonie mamy. Dzięki odpowiedniemu otulaniu można skutecznie wyciszyć rozdrażnionego i przestraszonego maluszka, wspomóc jego walkę z bolącą kolką, a także uspokoić jego niekontrolowane ruchy rąk (tzw. moro), które dodatkowo mogą go jeszcze wystraszyć. Otulanie pomaga też podczas kolek.

Każda mama wie najlepiej, co jest dobre dla jej dziecka, niemniej jednak warto poznać różne opinie, by móc wybrać najlepiej. To szczególnie ważne, gdy do wyboru jest tak wiele możliwości. Zapytaliśmy nasze Klientki o opinie, jaki rożek dla niemowlaka polecają i czy w ogóle im się przydał. Odpisały do nas chętnie, a oto, czego się dowiedzieliśmy:

Jaki wybrać rożek dla niemowlaka – opinie

Aneta: Ja osobiście polecam rożek. Bardzo mi się przydał, szczególnie w szpitalu. Po powrocie do domu walczyłam z usypianiem małej, a jak tylko zawiązałam w becik, usnęła od razu. Córkę w beciku trzymałam do 1,5 miesiąca, bo potem nie chciała, aby krępować jej ruchy. Ale na początku rożek dla niemowlaka bardzo się przydaje. Na przykład do karmienia, żeby mała leżała sobie na boczku równo, do spania w nocy no i w ogóle dlatego, że córcia czuła się w nim bezpiecznie. Gdy ją mocno owijałam od razu się uspokajała. Jaki wybrać rożek? Ja bardzo lubię kupować u Was produkty Color Stories i rożek też wybrałam tej firmy. Nie jest usztywniany, ale jak zawijałam małą w kokon, to bardzo ułatwiało noszenie.

Zuzanna: Słyszałam różne opinie o różku dla niemowlaka – u nas bardzo się sprawdził. Używałam go 4 miesiące dopóki Lilka całkiem z niego nie wyrosła. Ale przez ten czas non stop spała w rożku. To była akurat wczesna jesień, więc grubość rożka idealnie się sprawdziła, już nie dokładałam żadnej kołderki czy kocyka. W ogóle nie wiem, dlaczego mamy twierdzą, że można dzieci otulać w kocyki. To mniej wygodne i na pewno mniej bezpieczne. Jak zawijałam Lilkę w rożku, to jej tata też czuł się bezpieczniej i chętniej ją nosił. Nie wiem jak inne rożki, ale w tym, który kupiliśmy Lila ani razu się nie spociła, co było dla mnie ważne. Chciałam uniknąć potówek i żeby małej było przyjemnie, więc szukałam odpowiedniego materiału. Postawiliśmy z mężem na bambus i wybraliśmy rożek Camphora Studio.

Magda: dla mnie rożek dla niemowlaka to strata pieniędzy. Przydał mi się tylko w szpitalu, jak przewoziłam synka na inny oddział. A tak, w domu od razu poszedł w odstawkę. W wyprawce miałam za to muślinowo bambusowy otulacz i to nam w zupełności wystarczyło. A rożek rozłożyłam, ucięłam troczki i teraz jest idealny jako kołderka. I sprawdza się jeszcze na dywanie, gdy syn bawi się na podłodze. Jest uszyty z naprawdę miłego materiału, więc Tobiasz po prostu lubi się nim przykryć, czy do niego przytulić. Mamy taki w niebieską kratkę firmy Color Stories. Nie podpowiem więc, jaki rożek dla niemowlaka będzie najlepszy, bo moim zdaniem otulaczem można zawinąć dziecko mocniej i dokładniej i to właśnie mogę polecić.

Rożek dla niemowlaka, na co zwrócić uwagę?

niemowlak w rożku Kilka opinii o rożku dla niemowlaka to oczywiście kropla w morzu porad, jakie możesz znaleźć w sieci. Pamiętaj jednak by szukać w zaufanych miejscach i sugerować się wskazówkami z bezpiecznych stron. My również stworzyliśmy mały przewodnik po dziecięcych rożkach. Na co zwrócić uwagę wybierając rożek dla niemowlaka? Warto zdecydować, czy lepiej by był zawiązywany na troczki, czy też zapinany na rzep, jaka będzie optymalna grubość materiału i rozmiar, czy lepiej by był usztywniany, czy też nie, no i bardzo ważna kwestia – z jakiego materiału powinien być uszyty dobry rożek dla niemowlaka. O tym jak dobrze wybrać rożek dla noworodka szerzej poczytasz w naszym poradniku: Rożek dla niemowlaka – jak wybrać, gdzie zamieściliśmy także przegląd wszystkich rożków dostępnych w naszym sklepie.

Bez względu na to czy wybierzesz rożek czy otulacz i jaki on będzie, pamiętaj, że dla noworodka najważniejszy jest spokój, bliskość i przytulanie. Mamy również nadzieję, że powyższe opinie naszych Klientek o rożku dla niemowlaka nieco ułatwią Ci podjęcie decyzji, co do jego zakupu.

Poprzedni post

Jaki nocnik wybrać? – 4 Praktyczne wskazówki i przegląd najciekawszych propozycji

Gdy maluch wchodzi w etap odpieluchowania, rodzice gorączkowo zaczynają przeglądać ofertę nocników, aby wybrać ten ... Read more

Następny post
kocyk dla noworodka i niemowlęcia

Jaki rozmiar kocyka dla noworodka?

Stoisz przed wyborem kocyka dla noworodka? Zastanawiasz się, jaki będzie najlepszy i jaki kocyk wybrać ... Read more