Przegląd wanienek dla niemowlaka. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Wanienka dla niemowlaka to jeden z podstawowych elementów na liście wyprawki. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo dziecka, nie warto z niej rezygnować na rzecz wkładek do wanny. Wanienka po prostu być musi. Kąpiel noworodka to ważny, a czasem trudny czas dla rodziców, szczególnie, gdy kąpią maluszka po raz pierwszy. Wanienka dla niemowlaka musi być wygodna, praktyczna i funkcjonalna. A jaka będzie najlepsza? To kwestia nie tylko gustu, ale również możliwości lokalowych, czy zasobności portfela. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę podczas zakupu wanienki i przejrzyj nasze propozycje.

Wanienka dla niemowlaka – duża, mała czy składana

Kupując wanienkę dla niemowlaka warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Na pewno taką, gdzie będzie odbywać się kąpiel i w którym miejscu taka wanienka będzie stała w ciągu reszty dnia. Jeżeli zamierzasz kąpać dzidziusia w małej łazience, to musisz wybrać mniejszą wanienkę. W przeciwnym razie będziesz mieć kłopot z wygodną pozycją do kąpania, co może przełożyć się na bezpieczeństwo dziecka. Wiadomo – im wanienka będzie większa, tym dłużej posłuży maluchowi. Najbardziej uniwersalna długość to około 85 cm. Taki rozmiar w większości przypadków wystarcza do końca okresu kąpieli w małych wanienkach. Potem, gdy dziecko zaczyna już wstawać, lepiej żeby przeniosło się do większej wanny.

Jednym z wielu rozwiązań, przy niewielkich możliwościach lokalowych jest składana wanienka turystyczna. Oprócz tego, że zajmuje niewiele miejsca w domu, przydaje się także podczas kąpieli na wyjazdach, więc nie trzeba kupować drugiej, lub walczyć z nadmiarem bagażu na wakacjach. Minusem może być to, że taka wanienka nie posłuży dziecku do ukończenia roku, więc trzeba będzie znaleźć inne rozwiązanie na kilka miesięcy, lub na krótszy okres czasu kupić większą wannę. Wanienka turystyczna nie ma odpływu wody, ale nie stanowi to większego kłopotu, gdyż jest lekka, nawet, gdy wypełnimy ją wodą.

Najpopularniejszy wybór to klasyczna, przestronna wanienka o wysokich ściankach. Powinna posiadać wygodny odpływ wody i możliwość stabilnego ustawienia jej na stojaku. W zależności od producenta, wanienki będą miały dodatkowe funkcje, udogodnienia i kształty.

Wanienka dla niemowlaka – przegląd naszych propozycji

Wanienka Camele’o od Beaba

Sprawdzi się zarówno dla niemowląt jak i nieco starszych dzieci. Jest bardzo stabilna i ma dość wysokie oparcie. Można ustawić ją na stojaku z tej samej linii Camele’o lub na podłodze. W obu przypadkach będzie bardzo stabilna. Wewnątrz tej wanienki użyto satynowego materiału antypoślizgowego – to znacznie zwiększa bezpieczeństwo malucha. Ci, którym zależy na walorach estetycznych, do koloru wanienki mogą dobrać inne akcesoria pielęgnacyjne tej samej firmy.

Wanienka dla niemowlaka Beaba Mineral

Wanienka Thermo Bebe Jou

Ta wanienka jest dość obszerna i dobrze wyprofilowana. Można dokupić do niej stojak tej samej firmy, który dzięki systemowi Click zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i stabilność podczas kąpieli.

Wanienka posiada innowacyjny system zintegrowanego termometru. To bardzo duże udogodnienie dla rodziców, szczególnie tych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w kąpieli noworodka. Wbudowany termometr bardzo szybko wskazuje temperaturę wody i daje pewność, że jest ona idealna dla dziecka. Do zalet tej wanienki można zaliczyć także znajdujące się wewnątrz wygodne przegródki na szampon czy mydełko. To sprawia, że najpotrzebniejsze rzeczy możemy mieć cały czas pod ręką.

wanienka dla niemowlaka marki Thermo Bebe Jou

Wanienka Aquanest marki Babymoov

Ta wanienka Aquanest marki Babymoov jest niezwykle pomysłowa i choć długością nie odbiega od standardowych wanienek dla dzieci, to wydaje się, że może posłużyć dłużej niż inne. Wanienka jest tak wyprofilowana, że jeden jej koniec przystosowany jest do kąpieli noworodków, a drugi – wyższy – jest odpowiedni dla dzieci potrafiących samodzielnie siedzieć. Takie rozwiązanie jest nie tylko bezpieczne, ale i ekonomiczne – szczególnie, jeśli nie mamy w domu dużej wanny i chcielibyśmy jak najdłużej kąpać malucha w tej małej.

wanienka Aquanest marki Babymoov

Wanienka SPA z prysznicem Summer

Wanienka SPA z prysznicem Summer dostosowuje się do etapów rozwoju i wzrostu dziecka. Na początku mamy do dyspozycji specjalnie wyprofilowaną, mięciutką wkładkę, która stabilnie podtrzyma główkę noworodka, by maluszek czuł się bezpiecznie i komfortowo. Starsze dziecko można kąpać bez wkładki, za to z kilkoma atrakcjami! Wanienka Summer posiada bowiem  trzy tryby zmiany strumienia wody do tworzenia bąbelków i jacuzzi. Poza tym ma także prysznic, który   wytwarza delikatny strumień wody, dzięki czemu w łatwy sposób można umyć główkę dziecka. W takiej wanience nie sposób się nudzić, nawet bez dodatkowych zabawek

wanienka z prysznicem

Wybierając wanienkę dla niemowlaka, warto sprawdzić nie tylko jej parametry i właściwości, ale także możliwość dokupienia do niej dodatkowych akcesoriów, które mogą znacznie ułatwić kąpiel noworodka.

Wszystkie powyższe produkty dostępne są w sklepie bobomio.pl – wanienki i akcesoria.

Poprzedni post

Upominki na dzień mamy – nasze propozycje

Dzień Mamy coraz bliżej. Każda zasługuje na to, by dostawać prezenty codziennie - za swój ... Read more

Następny post

Co kupić na dzień dziecka – polecają nasze klientki

Co kupić na dzień dziecka? Na to pytanie już od kilku tygodni odpowiedzi szukają nie ... Read more