Co kupić w prezencie dla noworodka?

Prezent dla noworodka bywa wyzwaniem. Jeśli jesteś już rodzicem, to bez problemu wybierzesz coś, co może być przydatne maluszkowi lub jego mamie. Jeżeli dotąd nie miałaś do czynienia z noworodkami, to już odpowiadamy na pytanie: co kupić w prezencie dla noworodka? Większość prezentów naszym artykule zostało wybranych przez Klientów naszego sklepu.

Są dwie okazje, kiedy możemy wręczać prezent dla noworodka. Pierwsza, to oczywiście moment, gdy przychodzisz odwiedzić maluszka po przyjeździe ze szpitala. Druga – gdy kupujesz mu coś pod choinkę. Wówczas wypada, by był to upominek wyłącznie dla dziecka, ale ponieważ ono niewiele jeszcze rozumie, wybierz tak, by prezent dla noworodka przydał mu się za chwil kilka, lub był po prostu praktyczny.

Oto kilka prezentów wytypowanych przez naszych klientów w ramach akcji prezentowej przeprowadzonej na Facebooku. Prosiliśmy o wpisanie pomysłu i krótkie uzasadnienie wyboru.

Kocyk idealnym prezentem dla noworodka?

niemowlak w kocykuKocyk to propozycja, którą nasze klientki wskazywały najczęściej. Przede wszystkim zwracały uwagę na to, że jest niezwykle miłym i uroczym upominkiem, że będzie rósł razem z dzieckiem, a nawet, że potem może stać się ulubioną przytulanką. Były również głosy, iż dobrej jakości kocyk będzie po pierwsze bezpiecznym prezentem, a po drugie bardzo praktycznym, bo on przecież przydaje się zawsze i wszędzie… Kocyk to prezent bardzo uniwersalny, który zawsze się przyda, a ponieważ wybór jest naprawdę duży, można bez problemu znaleźć upominek w odpowiednim przedziale cenowym. Jeśli nie wiecie, jaki rozmiar kocyka dla noworodka będzie idealny, to zapraszamy do naszego artykułu: Jaki rozmiar kocyka dla noworodka.

Nasz sklep bobomio.pl oferuje kocyki wykonane z najwyższej jakości materiałów, dlatego w propozycjach pojawiała się pewność, że kocyk nie uczuli, zapewni bezpieczeństwo i komfort malucha. I nawet, jeśli młoda mama zakupiła już kocyk w wyprawce, możesz mieć pewność, że kolejny też jej się przyda :)


Nawilżacz powietrza, czyli prezent nie tylko dla dziecka!

To kolejna propozycja, która zdobyła kilka Waszych głosów. Bez wątpienia nawilżacz powietrza będzie bardzo praktycznym i niezwykle przydanym prezentem. To dość duży wydatek, dlatego warto podpytać, czy w domu już jeden nie stoi. Obdarowując maluszka nawilżaczem powietrza, tak naprawdę wręczasz prezent całej rodzinie. Odpowiednio nawilżone powietrze w mieszkaniu dba przecież o zdrowie każdego, kto w nim przebywa. Zanim zdecydujesz się na zakup nawilżacza, poczytaj o jego zaletach, funkcjach i rodzajach w naszym poradniku: Nawilżacze powietrza – wszystko co trzeba o nich wiedzieć.

Praktyczne prezenty dla noworodka dziewczynki i chłopca!

W tej grupie można zmieścić całą masę upominków, które są przeznaczone wyłącznie dla maluszka, ale przede wszystkim pomagają mamie opiekować się nim. To wszelkiego rodzaju rożki, otulacze, pieluszki, ręczniki czy śpiworki do wózka i do łóżeczka. Takie prezenty dla maluszka warto wcześniej skonsultować z rodzicami, aby nie wylądowały na górnej półce pawlacza. Oczywiście dobrze jest mieć na zmianę otulacz, ręcznik czy śpiworek do spania, ale pamiętaj, że zapobiegliwa mama mogła już skompletować wyprawkę z zapasem, a poza tym nie tylko Ty pojawisz się z prezentem u noworodka.

leżący noworodek w ręczniku

Zabawki o dwóch funkcjach – przydadzą się każdemu noworodkowi

Jeżeli zdecydujesz się na zakup upominku przeznaczonego wyłącznie dla malucha, postaw na praktyczną zabawkę, która będzie nie tylko ładnie wyglądać. Pamiętaj, że maluszek nie doceni jeszcze walorów estetycznych prezentu, ale może skorzystać z jego dodatkowych funkcji. W tej grupie prezentem numer jeden jest termofor Mr. B marki Lullalove. To zarówno termoforek wspomagający walkę z kolkami, jak i przepiękna sensoryczna zabawka, której kolory dostrzegają już najmłodsze niemowlaki. Innym ciekawym pomysłem może być pluszowa przytulanka z modułem bijącego serca. Bicie serca kojarzy się noworodkowi z pobytem w łonie mamy, dlatego dźwięk ten sprawi, że adaptacja maluszka do nowego środowiska będzie łagodniejsza i łatwiejsza. Kolejny przykład to pozytywka od La Millou we wzorku Chessboard – jej kontrastowe kolory przyciągną uwagę malucha, a piękna muzyka wyciszy go i uspokoi. Ta pozytywka jest niezwykle miła, dlatego z czasem może stać się też ulubionym przytulakiem.

leżący noworodek z pozytywką La MillouPodsumowując, pamiętaj, że prezenty dla maluszka, które pełnią więcej niż jedną funkcję, mają zawsze większą szansę na to, by przydać się w domu. Nie sugeruj się zatem tylko wyglądem, ale postaw na funkcjonalność.

Wiele komentarzy naszych klientek wskazywało też na to, że najlepszym prezentem dla noworodka będzie zrelaksowana i wypoczęta mama, dlatego proponowały upominki głównie z myślą o niej. Ale prezenty dla mamy to jednak zupełnie inna kategoria, która także doczeka się konkursu na naszym facebook’owym fanpage’u.

Mamy nadzieję, że już wiesz co kupić w prezencie dla noworodka. Zapraszamy Cię również do zapoznania się z wszystkimi propozycjami naszych Klientów – dostępne są one w zakładce naszego sklepu prezenty dla noworodka.

Prezenty dla niemowlaka

Poprzedni post

Sprzątanie z dzieckiem - jak umilić codzienne obowiązki

Sprzątanie z dziećmi to nie tylko nauka porządków, odpowiedzialności i właściwe wychowanie. To również okazja ... Read more

Następny post
lampki nocne dla dziewczynek Bobomio

Lampki nocne dla dzieci - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Lampka nocna jest przydatna zawsze, już od momentu narodzin dziecka. W pierwszych miesiącach życia malucha, ... Read more