Przytulanki – misie, kocyki, lalki czy pieluszki? Wybierz rozsądnie!

przytulanka Lullalove ze sklepu Bobomio.pl

Dzieci uwielbiają się przytulać. Do misia czy lalki, ale również do pieluszki, kocyka albo ulubionej podusi. Wszystko zależy od tego, co bardziej im się spodoba, co będzie milsze w dotyku lub z jakiegoś innego powodu zostanie „najlepszym przyjacielem”. Pierwsza przytulanka zazwyczaj towarzyszy dziecku w pewnym etapie życia, kiedy to zapewnia poczucie bezpieczeństwa i uspokaja jego emocje. Wówczas maluchowi trudno się z nią rozstać, zasypia u jej boku i jest ona zawsze w pobliżu podczas zabawy czy spacerów. O tym jak dobrze wybrać pierwszą przytulankę dla niemowląt dowiesz się z naszego przewodnika po pierwszych przytulankach.

Pierwsza przytulanka dla niemowląt, a bezpieczeństwo

Najważniejszą cechą przytulanki jest to, by była miła w dotyku i wykonana z bezpiecznych materiałów. Dlaczego to takie istotne? Dzieci tulą swoje ulubione przedmioty w dzień i w nocy. Takie rzeczy nie powinny zawierać elementów, które mogą je skaleczyć albo zadrapać. Ponadto materiał przytulanki niemowlęcej jest niemal cały czas w bezpośrednim kontakcie z delikatną skórą dziecka. Jeśli będzie zawierał niebezpieczne związki chemiczne, może być powodem wysypki lub zaczerwienienia skóry.

Wszystkie pozostałe cechy pierwszej i najlepszej przytulanki dla dziecka zależą od jej właściciela. Wybór może być czasem zaskakujący dla rodziców, choć bardzo oczywisty dla maluchów. Dzieci kierują się nie tylko wyglądem przedmiotu – na jego wybór wpływają również zapach i emocje, jakie towarzyszyły im w czasie, gdy rzecz była w pobliżu.

Przytulanka dla dziecka do spania – jaka powinna być?

Niemowlaki nie potrafią jeszcze wybrać ulubionego przedmiotu, wziąć go w rączki i mocno przytulić. Nie oznacza to, że nie mogą mieć przytulanki, która już niemal od pierwszych dni ich życia sprawi, że będą spokojniejsze. Na pomysł stworzenia właśnie takiej przytulanki wpadła firma Lullalove. Jest to króliczek DouDou. Wyglądem przypomina nieco bambusową pieluszkę zawiniętą na supełek. Przytulanka przenosi zapach Rodziców dając maluszkowi poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Znajomy zapach potrafi wyciszyć emocje i uspokoić niemowlaka nawet, gdy mamy nie ma w pobliżu. By króliczek spełnił swoją funkcję, powinien kilka nocy przespać się z mamą lub tatą, żeby nabrać odpowiedniej woni. Mięciutki króliczek wykonany jest z przędzy bambusowej i bawełny. Materiał posiada odpowiednie certyfikaty i można używać go nawet przy noworodkach.

DouDou pierwsza przytulanka Kucharz ze sklepu Bobomio

Pierwsza przytulanka dla niemowlaka może być bardzo praktyczna

Firma Lullalove oferuje nam znacznie więcej przedmiotów przeznaczonych do przytulania. Jednym z nich jest hit naszego sklepu – termofor Mr. B. Ta przytulanka ma właściwie same zalety. Po pierwsze pełni rolę termoforu, który pomaga na kolki i bolący brzuszek. Ponadto jest miły w dotyku i dzieci uwielbiają się do niego przytulać. Jakby tego było mało, Mr. B ma bardzo przemyślane kontrastowe barwy, które zwracają uwagę nawet najmłodszych dzieci, jego szeleszczące elementy wywołują ciekawość, a wąskie nóżki i rączki ułatwiają chwytanie małymi rączkami. Zatem oprócz przytulania, Mr. B pełni funkcję termofory, zabawki wspomagającej rozwój motoryki oraz ćwiczenia wzroku. Czy znacie bardziej uniwersalny prezent dla niemowlaka?

Lullalove Mr B - pierwsza przytulanka dla niemowlaka z Bobomio

Inną funkcję ma pierwsza przytulanka marki Travel Buddy. Jest to lekki, płaski i bardzo miły w dotyku futrzany misio. W „rączkach” ma wszyte niewielkie magnesy, które sprawiają, że może zamienić się w przemiła nakładkę na pasy lub zawieszkę na lodówkę czy wózek, która będzie bacznie „obserwować” przyjaciela podczas zabawy. Miś przytulanka jest uwielbiany przez niemowlaki i starsze maluchy.

przytulanka Mis Podróżny Travel Buddy Bobomio.pl

Te przytulanki również wykonane zostały z bezpiecznego materiału, z antyalergicznym wypełnieniem, zatem o bezpieczeństwo nie ma się co obawiać.

Przytulanka niemowlęca to nie tylko pluszak

Pierwsza przytulanka dla dziecka powinna być lekka i stosunkowo niewielka, by nie sprawiać maluszkowi kłopotu w jej chwytaniu i noszeniu. Pluszaki sprawdzają się u nieco starszych dzieci, młodsze często wybierają szmatki przytulanki, pieluszki, kocyki przytulanki lub podobne przedmioty, które w przyjazny i łatwy sposób otulają ich buzie i szuję. Świetnym pomysłem wydają się pieluszki do tulenia marki Lullalove. Ich rozmiar sprawia, że dziecko z przyjemnością je przytuli, ale nie naciągnie sobie na głowę podczas snu, co mogłoby być niebezpieczne. Inną ciekawą propozycją jest płaska materiałowa przytulanka od Don By Deer, która może na długo zostać przyjacielem dziecka, lub niezwykle miła przytulanka gwiazdka marki Baby’s Only.

pieluszki do tulenia Lullalove z Bobomio.pl

Done by Deer - przytulanka Szara-Słonik z Bobomio.pl

przytulanka gwiazdka Baby's Only z Bobomio.pl

Pierwsza przytulanka może okazać się przyjacielem, który będzie towarzyszył dziecku nawet w przedszkolu. Najgorsze, co może się zdarzyć, to jej utrata. Jeśli więc widzisz, że twój maluch bardzo przywiązał się do czegoś, polecamy zakup zapasowej wersji, która może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie :)

 

Poprzedni post
wózek spacerowy dla malucha

Lekka spacerówka, spacerówka parasolka? Poznaj nasze typy!

Spacerówka powinna być lekka, zwinna i poręczna. Tego zwykle oczekują rodzice, kupując kolejny wózek dla ... Read more

Następny post

Whisbear - z pamiętnika Szumiącego Misia

Leżę sobie wygodnie, zakopany w dziecięca mięciutką pościel w kolorowe grochy. Obok słyszę miarowy i ... Read more