Co kupić na dzień dziecka – polecają nasze klientki

Co kupić na dzień dziecka? Na to pytanie już od kilku tygodni odpowiedzi szukają nie tylko rodzice, ale również ciocie, wujkowie, chrzestni, babcie czy dziadkowie. Jaki prezent wybrać, żeby nie trafił do konta po dwóch godzinach zabawy? Co sprawi maluchowi wielką radość i będzie przy okazji pożyteczne, wartościowe i bezpieczne? Takie pytanie zadaliśmy niedawno naszym klientkom, odwiedzającym showroom bobomio ze swoimi maluchami. Poprosiliśmy, by wybrały coś z oferty naszego sklepu stacjonarnego. Wyniki tej małej sondy znajdziecie poniżej.

Jaki prezent dla dwulatka?

Wśród prezentów dla dwulatka znalazły się (niezmiennie) propozycje marki Janod. Dużym zainteresowaniem cieszyła się drewniana piramida z kaczek. W tej zabawce krążki można układać w piramidę na 4 drążkach według kolorów lub w kolejności cyferek. Klocki różnią się pod względem barw, co pomaga w nauce kolorów i rozwija kreatywność malucha. Jest szansa, że akurat ta piramida zostanie z dzieckiem aż do czasu nauki cyferek, według których również można nakładać krążki.

Co kupić na Dzień Dziecka: drewniana piramida z kaczek

Oglądając nasze propozycje, wiele mam wskazywało na drewniane układanki 3D również od Janoda. Taka układanka to zestaw kilku drewnianych klocków – postaci różnych zwierzątek, które należy dopasować w odpowiednie miejsca na drewnianej, kolorowej planszy. To taka pierwsza układanka dla dziecka i świetny wstęp do nauki układania prawdziwych puzzli. Dużą zaletą jest to, że klocki 3D mogą służyć również do zabawy bez planszy, czyli mają szansę na zamieszkanie w domku starszaków czy podróżowanie w przyczepie samochodu starszego brata, a to oznacza, że nie wylądują w kącie nawet po kilku miesiącach zabawy!

układanka 3d Janod

Co kupić na Dzień Dziecka dla czterolatka?

W tek kategorii nasze klientki miały dość różnorodne opinie. Wiele pań wskazało na produkty marki Skip Hop. Mowa tu o plecakach, bidonach czy pudełeczkach i saszetkach na przekąski. A wszystko dlatego, że dzieci w tym wieku lubią już nosić swoje rzeczy przy sobie, pakować zabawki do przedszkola we własne torby i plecaki. Są też dumne, gdy mogą wybrać się na spacer z osobistym bagażem podręcznym. Mamy jednogłośnie stwierdziły, że „początkujące” przedszkolaki uwielbiają takie prezenty, więc nie będziemy się sprzeczać :)

Znalezione obrazy dla zapytania skip hop plecak

Wśród prezentów na dzień dziecka dla cztero- i pięciolatków znalazły się też gry. Mamy w naszym sklepie mnóstwo różnych gier, a rodzice podkreślali, że są to prezenty nie tylko ciekawe i kolorowe, ale niosą ze sobą walory edukacyjne, rozwijają wyobraźnię, uczą logicznego myślenia i pomagają radzić sobie z emocjami. Niekwestionowanym zwycięzcą w rankingu gier została (jak zwykle) gra Master Mind od Goki. Być może dlatego, że rodzice pamiętają ją jeszcze z czasów swojego dzieciństwa, ale trzeba przyznać, że dzieci ją po prostu uwielbiają, co sprawdziliśmy także na swoich pociechach :)

Co kupić na Dzień dziecka: Master Mind

Prezenty na dzień dziecka dla starszaka

Co kupić na dzień dziecka dla starszaka? W tej kategorii, ku naszemu zaskoczeniu wygrała zupełna nowość, mianowicie gra strategiczna Top 10 marki Janod. Okazuje się, że rodzice starszaków świetnie przyjęli tą propozycję ze względu na kilka zalet. Jest pięknie wykonana, ma przystępną cenę, a do tego uczy nie tylko strategicznego myślenia, ale w przystępny sposób zapoznaje dzieci z nauką liczenia i dodawania. To, jak się okazuje idealna propozycja dla dzieci, które już niebawem zaczną przygodę ze szkołą lub są właśnie na etapie nauki dodawania w szkole.

gra Jaond Top 10Inną ciekawą propozycją prezentu dla starszaka, ku naszemu zaskoczeniu, okazał się worek Play&Go. Wskazały go dzieciaki, które towarzyszyły swoim rodzicom podczas zakupów. Worek wyprzedził puzzle, kilka ciekawych gier planszowych, kolorowe parasole i klocki. Starszakom szczególnie przypadł go gustu ten wzór, który samodzielnie można pokolorować, czyli OMY. Nie wiadomo, czy pokusą były dołączone do worka flamastry, czy też chęć wspólnego malowania, na przykład z rodzicami.

worek Play&Go

Pytanie, „co kupić na dzień dziecka” zadaliśmy kilkudziesięciu naszym klientkom. Wybierały przedmioty w różnych kategoriach. Nie sposób wymienić jest wszystkich rzeczy wskazanych w odpowiedziach, bo każdy ma przecież swoje preferencje i różne dzieci. Mamy jednak nadzieję, że te opisane wyżej prezenty, które wybrane zostały najczęściej, będą dla Was inspiracją i tropem w poszukiwaniach tej idealnej zabawki na dzień dziecka.

 

Poprzedni post
wanienka Bebe Jou w sklepie Bobomio

Przegląd wanienek dla niemowlaka. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Wanienka dla niemowlaka to jeden z podstawowych elementów na liście wyprawki. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo ... Read more

Następny post
spanie w ciazy i poduszki bobomio.pl

Sprawdź najlepsze pozycje do spania w ciąży

Ciąża to czas, kiedy organizm kobiety pracuje w nieco innym rytmie. Jako przyszła mama powinnaś ... Read more